Primat

Köttsubstitut på ICA Kvantum Lerum

97 varor · Hela sortimentet · Butikssidan

Baljväxtfärs

Baljväxtfärs

Anamma · 500 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 123 kr/kg pris 61 kr
Beef style strips

Beef style strips

Oumph · 700 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 119 kr/kg pris 83 kr
Beyond burger Fryst 2-p

Beyond burger Fryst 2-p

Beyond Meat · 226 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 212 kr/kg pris 48 kr
Ch*cken style chunks

Ch*cken style chunks

Oumph · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 130 kr/kg pris 37 kr
Chorizo Hot Växtbaserad

Chorizo Hot Växtbaserad

Astrid och aporna · 250 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 124 kr/kg pris 31 kr Extrapris
Chorizo Mild Växtbaserad

Chorizo Mild Växtbaserad

Astrid och aporna · 250 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 124 kr/kg pris 31 kr Extrapris
Chorizo vegan perfect

Chorizo vegan perfect

Peas of Heaven · 210 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 190 kr/kg pris 40 kr
Crispy green burger

Crispy green burger

Max · 360 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 144 kr/kg pris 52 kr
Crispy supreme

Crispy supreme

Max · 360 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 142 kr/kg pris 51 kr
Delifresh plant beef burger 4-p 90g

Delifresh plant beef burger 4-p 90g

Max · 360 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 125 kr/kg pris 45 kr
Falafel

Falafel

ICA · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 125 kr/kg pris 25 kr Extrapris
Falafel Fryst Falafel Alsham

Falafel Fryst Falafel Alsham

Falafel Alshaam · 650 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 80 kr/kg pris 52 kr
Falafel vegan Fryst

Falafel vegan Fryst

Findus · 450 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 86 kr/kg pris 39 kr
Falafel vegansk

Falafel vegansk

ICA · 800 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 56 kr/kg pris 44 kr
Falafel Vegansk Fryst

Falafel Vegansk Fryst

Anamma · 900 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 81 kr/kg pris 73 kr
Filéer vegetariska Fryst

Filéer vegetariska Fryst

Quorn · 312 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 103 kr/kg pris 32 kr Extrapris
Fish-ish-pinnar

Fish-ish-pinnar

ICA · 210 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 157 kr/kg pris 33 kr
Formbar färs vegansk Fryst

Formbar färs vegansk Fryst

Anamma · 850 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 86 kr/kg pris 73 kr
Grilled ch*cken chunks

Grilled ch*cken chunks

Oumph · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 130 kr/kg pris 37 kr
Grillkorv

Grillkorv

Farmers & Chefs · 240 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 165 kr/kg pris 40 kr
Grillkorv vegan

Grillkorv vegan

Peas of Heaven · 250 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 136 kr/kg pris 34 kr
Grillkorv vegan

Grillkorv vegan

Peas of Heaven · 400 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 113 kr/kg pris 45 kr
Grönsaksbullar

Grönsaksbullar

ICA · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 125 kr/kg pris 25 kr Extrapris
Göttbullar Färska Växtbaserade Vegobullar

Göttbullar Färska Växtbaserade Vegobullar

Astrid och aporna · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 103 kr/kg pris 31 kr Extrapris
Kebab chunks

Kebab chunks

Oumph · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 130 kr/kg pris 37 kr
Korv chorizo vegan

Korv chorizo vegan

Peas of Heaven · 250 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 148 kr/kg pris 37 kr
Leifs köttfria köttbullar

Leifs köttfria köttbullar

Dafgårds · 500 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 85 kr/kg pris 43 kr
Middagskorv vego ovo milt kryddad

Middagskorv vego ovo milt kryddad

Scan · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 120 kr/kg pris 36 kr
Middagskorv Växtbaserad

Middagskorv Växtbaserad

Farmers & Chefs · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 117 kr/kg pris 35 kr
Mince/Färs vegetarisk

Mince/Färs vegetarisk

Quorn · 600 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 93 kr/kg pris 56 kr
Ost Gouda Block Vegansk

Ost Gouda Block Vegansk

ICA · 400 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 82 kr/kg pris 33 kr
Ost Parveggio Riven Vegansk

Ost Parveggio Riven Vegansk

Green Vie · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 249 kr/kg pris 25 kr
Pepperoni Vegan

Pepperoni Vegan

The Plant · 80 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 266 kr/kg pris 21 kr
Plant based

Plant based

Philadelphia · 145 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 172 kr/kg pris 25 kr
Pulled BBQ chunks

Pulled BBQ chunks

Oumph · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 130 kr/kg pris 37 kr
Pålägg Vegoskivor Rökta

Pålägg Vegoskivor Rökta

ICA · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 209 kr/kg pris 21 kr
Real green burger

Real green burger

Max · 360 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 147 kr/kg pris 53 kr
Smashed burger

Smashed burger

Oumph · 320 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 153 kr/kg pris 49 kr
Solmon vegansk

Solmon vegansk

Ocean Kiss · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 530 kr/kg pris 53 kr
Steak Färsk Växtbaserad Planted

Steak Färsk Växtbaserad Planted

planted. · 150 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 380 kr/kg pris 57 kr
Tempeh Färsk Helbit

Tempeh Färsk Helbit

Yipin · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 165 kr/kg pris 33 kr
Tempeh naturell tärnad

Tempeh naturell tärnad

Yipin · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 170 kr/kg pris 34 kr
Tempeh teriyaki

Tempeh teriyaki

Yipin · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 173 kr/kg pris 35 kr
Thyme & garlic chunks

Thyme & garlic chunks

Oumph · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 130 kr/kg pris 37 kr
Tofu Alspånsrökt

Tofu Alspånsrökt

Yipin · 460 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 106 kr/kg pris 49 kr
Tofu Alspånsrökt Ekologisk

Tofu Alspånsrökt Ekologisk

Yipin · 230 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 174 kr/kg pris 40 kr
Tofu Chili Vitlök

Tofu Chili Vitlök

Yipin · 230 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 143 kr/kg pris 33 kr
Tofu Fast Mori Nu

Tofu Fast Mori Nu

MoriNu · 307 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 133 kr/kg pris 41 kr
Tofu Fast Bitar

Tofu Fast Bitar

Daily · 540 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 81 kr/kg pris 44 kr
Tofu Färsk Tärnad Friterad

Tofu Färsk Tärnad Friterad

Yipin · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 160 kr/kg pris 32 kr
Tofu i drömsås

Tofu i drömsås

Fiskexporten · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 160 kr/kg pris 32 kr
Tofu i äpple & currysås

Tofu i äpple & currysås

Fiskexporten · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 160 kr/kg pris 32 kr
Tofu marinerad soja ingefära

Tofu marinerad soja ingefära

Yipin · 230 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 174 kr/kg pris 40 kr
Tofu naturell

Tofu naturell

ICA Basic · 400 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 60 kr/kg pris 24 kr
Tofu Naturell Ekologisk

Tofu Naturell Ekologisk

ICA Gott Liv · 230 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 89 kr/kg pris 21 kr
Tofu naturell Ekologisk KRAV

Tofu naturell Ekologisk KRAV

Yipin · 400 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 70 kr/kg pris 28 kr
Tofu rökt

Tofu rökt

ICA Basic · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 85 kr/kg pris 17 kr
Tofu senapsgravad

Tofu senapsgravad

Fiskexporten · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 160 kr/kg pris 32 kr
Tofu silkesmjuk Ekologisk

Tofu silkesmjuk Ekologisk

Yipin · 400 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 82 kr/kg pris 33 kr
Tofu Smokey BBQ

Tofu Smokey BBQ

Yipin · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 175 kr/kg pris 35 kr
Tofu örtmarinerad Ekologisk KRAV

Tofu örtmarinerad Ekologisk KRAV

Yipin · 230 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 126 kr/kg pris 29 kr
Veganost Cheddar Epic Block Glutenfri Laktosfri

Veganost Cheddar Epic Block Glutenfri Laktosfri

Violife · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 175 kr/kg pris 35 kr
Veganska Crispy chcken

Veganska Crispy chcken

Oumph · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 122 kr/kg pris 37 kr
Veganskivor ChiQi

Veganskivor ChiQi

Quorn · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 260 kr/kg pris 26 kr
Veganskivor Rökt smak

Veganskivor Rökt smak

Quorn · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 265 kr/kg pris 27 kr
Vegetarisk mince/färs Fryst

Vegetarisk mince/färs Fryst

Quorn · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 107 kr/kg pris 32 kr Extrapris
Vegetariska filéer Fryst

Vegetariska filéer Fryst

Quorn · 624 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 95 kr/kg pris 59 kr
Vegetariska pieces/bitar Fryst

Vegetariska pieces/bitar Fryst

Quorn · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 107 kr/kg pris 32 kr Extrapris
Vegetariska pieces/bitar Fryst

Vegetariska pieces/bitar Fryst

Quorn · 600 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 98 kr/kg pris 59 kr
Vego-Cabanossy Kryddig

Vego-Cabanossy Kryddig

ICA · 250 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 144 kr/kg pris 36 kr
Vego-Grillare

Vego-Grillare

ICA · 280 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 128 kr/kg pris 36 kr
Vegobacon

Vegobacon

ICA · 80 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 237 kr/kg pris 19 kr
Vegobacon Färsk

Vegobacon Färsk

ICA · 140 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 179 kr/kg pris 25 kr Extrapris
Vegobitar Färsk BBQ

Vegobitar Färsk BBQ

ICA · 200 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 125 kr/kg pris 25 kr Extrapris
Vegobullar

Vegobullar

Anamma · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 148 kr/kg pris 44 kr
Vegobullar

Vegobullar

Hälsans Kök · 460 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 115 kr/kg pris 53 kr
Vegobullar Glutenfri Fryst

Vegobullar Glutenfri Fryst

Anamma · 900 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 81 kr/kg pris 73 kr
Vegoburgare Glutenfri Fryst

Vegoburgare Glutenfri Fryst

Anamma · 880 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 83 kr/kg pris 73 kr
Vegofilébitar

Vegofilébitar

Hälsans Kök · 420 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 126 kr/kg pris 53 kr
Vegofilébitar

Vegofilébitar

Hälsans Kök · 700 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 121 kr/kg pris 85 kr
Vegofärs

Vegofärs

Anamma · 450 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 107 kr/kg pris 48 kr
Vegofärs

Vegofärs

Oumph · 900 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 74 kr/kg pris 66 kr
Vegofärs Färsk

Vegofärs Färsk

ICA · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 83 kr/kg pris 25 kr Extrapris
Vegofärs glutenfri Fryst

Vegofärs glutenfri Fryst

Anamma · 1000 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 73 kr/kg pris 73 kr
Vegokebab

Vegokebab

Schysst käk · 350 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 140 kr/kg pris 49 kr
Vegokorv cheeze

Vegokorv cheeze

Peas of Heaven · 210 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 190 kr/kg pris 40 kr
Vegokorv Glutenfri Fryst

Vegokorv Glutenfri Fryst

Anamma · 840 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 87 kr/kg pris 73 kr
Vegonuggets

Vegonuggets

Hälsans Kök · 700 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 108 kr/kg pris 76 kr
Vegoprins Glutenfri Fryst

Vegoprins Glutenfri Fryst

Anamma · 300 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 153 kr/kg pris 46 kr
Vegoschnitzel

Vegoschnitzel

Hälsans Kök · 720 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 106 kr/kg pris 76 kr
Vegoschnitzel glutenfri

Vegoschnitzel glutenfri

Anamma · 750 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 97 kr/kg pris 73 kr
Vegoskivor Alspånsrökta

Vegoskivor Alspånsrökta

Pärsons · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 225 kr/kg pris 23 kr Extrapris
Vegoskivor Original

Vegoskivor Original

Pärsons · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 225 kr/kg pris 23 kr Extrapris
Vegoskivor Paprika

Vegoskivor Paprika

Pärsons · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 225 kr/kg pris 23 kr Extrapris
Vegoskivor Salami

Vegoskivor Salami

Pärsons · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 225 kr/kg pris 23 kr Extrapris
Vegoskivor Tomat & Basilika

Vegoskivor Tomat & Basilika

Pärsons · 100 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 225 kr/kg pris 23 kr Extrapris
Äggersättare

Äggersättare

KhoiSan Tea · 175 g

ICA Kvantum Lerum

jämförpris 360 kr/kg pris 63 kr
Tyck till