Primat

Såser & smaksättare på ICA Speceritjänst

52 varor · Hela sortimentet · Butikssidan

Aioli

Aioli

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Aioli Eriks

Aioli Eriks

Eriks såser · 230 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 117 kr/l pris 27 kr
Bearnaise

Bearnaise

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Bearnaise

Bearnaise

Johan Jureskog Selection · 230 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 130 kr/l pris 30 kr
Bearnaise Orginal

Bearnaise Orginal

Rydbergs · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 124 kr/l pris 31 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

ICA · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Bearnaisesås Chili

Bearnaisesås Chili

Rydbergs · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 124 kr/l pris 31 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 230 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 113 kr/l pris 26 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 500 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 92 kr/l pris 46 kr
Béchamelsås

Béchamelsås

Kelda · 500 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 72 kr/l pris 36 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 117 kr/l pris 27 kr
Citron Dillsås Middagsklart

Citron Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Citronsås Middagsklart

Citronsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Citronsås Laktosfri Middagsklart

Citronsås Laktosfri Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 120 kr/kg pris 30 kr
Citronsås XL Middagsklart

Citronsås XL Middagsklart

Abba · 375 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 101 kr/kg pris 38 kr
Dillsås Middagsklart

Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Dressing Sourcream och Pepper

Dressing Sourcream och Pepper

Max · 220 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 127 kr/l pris 28 kr
Gravlaxsås

Gravlaxsås

Eriks såser · 200 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 115 kr/l pris 23 kr
Gräddsås Klassisk

Gräddsås Klassisk

Kelda · 300 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 87 kr/l pris 26 kr
Gurksallad

Gurksallad

Rydbergs · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 80 kr/kg pris 16 kr
Hamburgerdressing

Hamburgerdressing

ICA · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Hamburgerdressing

Hamburgerdressing

Rydbergs · 900 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 94 kr/kg pris 85 kr
Hamburgerdressing Green och Garlic

Hamburgerdressing Green och Garlic

Max · 220 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 127 kr/l pris 28 kr
Hamburgerdressing Original

Hamburgerdressing Original

Max · 220 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 127 kr/l pris 28 kr
Hollandaise original

Hollandaise original

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Hummus Jalapeño

Hummus Jalapeño

Fontana · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 165 kr/kg pris 33 kr
Hummus Original

Hummus Original

Fontana · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 165 kr/kg pris 33 kr
Kebabröra Het

Kebabröra Het

Rydbergs · 175 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 154 kr/kg pris 27 kr
Kebabsås Het 250g

Kebabsås Het 250g

Schysst käk · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Kebabsås Mild

Kebabsås Mild

Schysst käk · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Kebabsås vit

Kebabsås vit

ICA · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Kebabsås Vitlök 250g

Kebabsås Vitlök 250g

Schysst käk · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/l pris 28 kr
Lime Chilisås Middagsklart

Lime Chilisås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Mangocurrysås

Mangocurrysås

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Mangoraja

Mangoraja

Rydbergs · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 124 kr/l pris 31 kr
Mangoraja

Mangoraja

Rydbergs · 900 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 91 kr/kg pris 82 kr
Pastasås Fyra ostar

Pastasås Fyra ostar

Kelda · 400 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 92 kr/l pris 37 kr
Pastasås Mild Ost

Pastasås Mild Ost

Kelda · 400 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 97 kr/l pris 39 kr
Pastasås Tomat & Crème fraiche

Pastasås Tomat & Crème fraiche

Kelda · 400 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 92 kr/l pris 37 kr
Pepparrotsvisp

Pepparrotsvisp

Örneborgs Delikatesser · 70 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 199 kr/kg pris 14 kr
Pepparsås Jensens

Pepparsås Jensens

Jensens Køkken · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 128 kr/l pris 32 kr
Remoulade

Remoulade

Eriks såser · 230 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 117 kr/l pris 27 kr
Räk Dillsås Middagsklart

Räk Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Sås Black and Garlic

Sås Black and Garlic

Ridderheims · 1000 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 249 kr/kg pris 249 kr
Tzatziki

Tzatziki

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 120 kr/kg pris 24 kr
Tzatziki Äkta Grekisk

Tzatziki Äkta Grekisk

Fontana · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 145 kr/kg pris 29 kr
Vit Kebabsås

Vit Kebabsås

Rydbergs · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 124 kr/l pris 31 kr
Vitlöksbearnaise

Vitlöksbearnaise

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Vitlökssås

Vitlökssås

Rydbergs · 250 ml

ICA Speceritjänst

jämförpris 124 kr/l pris 31 kr
Vitlökssås Persilja

Vitlökssås Persilja

ICA · 200 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Vitvinssås Middagsklart

Vitvinssås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Speceritjänst

jämförpris 112 kr/kg pris 28 kr
Tyck till