Primat

Färdigmat på ICA Alvesta

139 varor · sida 1 av 2 · Hela sortimentet · Butikssidan

Baba Ganoush Smoky Aubergine

Baba Ganoush Smoky Aubergine

Tamini · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 148 kr/kg pris 30 kr
Baguetteröra med Kyckling och Curry

Baguetteröra med Kyckling och Curry

ICA · 175 g

ICA Alvesta

jämförpris 118 kr/kg pris 21 kr
Baguetteröra med Tonfisk

Baguetteröra med Tonfisk

ICA · 175 g

ICA Alvesta

jämförpris 118 kr/kg pris 21 kr
Baguettesallad Kyckling och Curry

Baguettesallad Kyckling och Curry

Rydbergs · 175 g

ICA Alvesta

jämförpris 129 kr/kg pris 23 kr
Baguettesallad Tonfisk

Baguettesallad Tonfisk

Rydbergs · 175 g

ICA Alvesta

jämförpris 129 kr/kg pris 23 kr
Caesarsallad med Kyckling

Caesarsallad med Kyckling

ICA · 270 g

ICA Alvesta

jämförpris 207 kr/kg pris 56 kr
Cheeseburgare 2-p

Cheeseburgare 2-p

ICA · 270 g

ICA Alvesta

jämförpris 130 kr/kg pris 35 kr
Coleslaw

Coleslaw

ICA · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 79 kr/kg pris 16 kr
Coleslaw

Coleslaw

Rydbergs · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 92 kr/kg pris 37 kr
Dallassallad

Dallassallad

Rydbergs · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 71 kr/kg pris 14 kr
Fisksoppa

Fisksoppa

ICA · 475 g

ICA Alvesta

jämförpris 79 kr/kg pris 37 kr
Fisksoppa Fransk

Fisksoppa Fransk

Felix · 470 g

ICA Alvesta

jämförpris 95 kr/kg pris 44 kr
Färdigmat Fusilli Tryffel Salami

Färdigmat Fusilli Tryffel Salami

ICA · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 147 kr/kg pris 44 kr
Färdigmat Korvstroganoff med Ris

Färdigmat Korvstroganoff med Ris

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 142 kr/kg pris 57 kr
Färdigmat Korvstroganoff med Ris

Färdigmat Korvstroganoff med Ris

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 107 kr/kg pris 43 kr
Färdigmat Kyckling Curry med Ris

Färdigmat Kyckling Curry med Ris

Gooh · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 167 kr/kg pris 67 kr
Färdigmat Köttbullar med Potatismos Lingonsylt XL

Färdigmat Köttbullar med Potatismos Lingonsylt XL

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 128 kr/kg pris 64 kr
Färdigmat Köttbullar och Potatismos med Gräddsås

Färdigmat Köttbullar och Potatismos med Gräddsås

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 142 kr/kg pris 57 kr
Färdigmat Köttfärssås med Spaghetti

Färdigmat Köttfärssås med Spaghetti

ICA · 360 g

ICA Alvesta

jämförpris 119 kr/kg pris 43 kr
Färdigmat Lasagnette Bolognese med Mozzarella

Färdigmat Lasagnette Bolognese med Mozzarella

Gooh · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 167 kr/kg pris 67 kr
Färdigmat Pasta Carbonara med Rökt Sidfläsk

Färdigmat Pasta Carbonara med Rökt Sidfläsk

Gooh · 380 g

ICA Alvesta

jämförpris 176 kr/kg pris 67 kr
Färdigmat Penne Kantarell

Färdigmat Penne Kantarell

ICA · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 147 kr/kg pris 44 kr
Färdigmat Raggmunk med Fläsk XL

Färdigmat Raggmunk med Fläsk XL

ICA · 420 g

ICA Alvesta

jämförpris 152 kr/kg pris 64 kr
Färdigmat Risotto med Parmigiano Reggiano

Färdigmat Risotto med Parmigiano Reggiano

ICA · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 147 kr/kg pris 44 kr
Färdigmat Spaghetti Carbonara

Färdigmat Spaghetti Carbonara

ICA · 360 g

ICA Alvesta

jämförpris 119 kr/kg pris 43 kr
Färdigmat Spicy Koreansk Biff med nudlar

Färdigmat Spicy Koreansk Biff med nudlar

Kin Food · 440 g

ICA Alvesta

jämförpris 170 kr/kg pris 75 kr
Färdigmat Thai Kyckling Cashewnötter och Grönsaker

Färdigmat Thai Kyckling Cashewnötter och Grönsaker

Kin Food · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 149 kr/kg pris 75 kr
Färdigmat Thai Stekta Äggnudlar med Kyckling och Grönsaker

Färdigmat Thai Stekta Äggnudlar med Kyckling och Grönsaker

Kin Food · 440 g

ICA Alvesta

jämförpris 170 kr/kg pris 75 kr
Färsk Färdigmat Fläskfilépasta

Färsk Färdigmat Fläskfilépasta

Carolines Saltsjö-Boo · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 192 kr/kg pris 77 kr
Färsk Färdigmat Oxfilépasta

Färsk Färdigmat Oxfilépasta

Carolines Saltsjö-Boo · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 203 kr/kg pris 81 kr
Grön Sparrissoppa

Grön Sparrissoppa

Kelda · 500 ml

ICA Alvesta

jämförpris 51 kr/l pris 26 kr
Grönsakssoppa 490g

Grönsakssoppa 490g

Findus · 750 ml

ICA Alvesta

jämförpris 31 kr/l pris 24 kr
Gubbröra

Gubbröra

ICA · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 129 kr/kg pris 26 kr
Gulaschsoppa

Gulaschsoppa

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 63 kr/kg pris 31 kr
Gurksallad

Gurksallad

ICA · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 60 kr/kg pris 12 kr
Gyroskebab

Gyroskebab

Schysst käk · 275 g

ICA Alvesta

jämförpris 186 kr/kg pris 51 kr
Ishavssallad

Ishavssallad

ICA Basic · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 64 kr/kg pris 26 kr
Klassisk Kebab Import

Klassisk Kebab Import

Schysst käk · 275 g

ICA Alvesta

jämförpris 186 kr/kg pris 51 kr
Klassiskt Potatismos 12 port

Klassiskt Potatismos 12 port

Felix · 444 g

ICA Alvesta

jämförpris 85 kr/kg pris 38 kr
Klassiskt Potatismos 33 port

Klassiskt Potatismos 33 port

Felix · 1243 g

ICA Alvesta

jämförpris 62 kr/kg pris 77 kr
Klassiskt Potatismos 6 port

Klassiskt Potatismos 6 port

Felix · 220 g

ICA Alvesta

jämförpris 116 kr/kg pris 26 kr
Kroppkakor Delikatess 8-p Ölandskroppkakan

Kroppkakor Delikatess 8-p Ölandskroppkakan

Ölandskrop · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 66 kr/kg pris 20 kr
Kroppkakor Smålands 3-p Ölandskroppkakan

Kroppkakor Smålands 3-p Ölandskroppkakan

Ölandskrop · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 66 kr/kg pris 20 kr
Kroppkakor Ölands 3-p Ölandskroppkakan

Kroppkakor Ölands 3-p Ölandskroppkakan

Ölandskrop · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 66 kr/kg pris 20 kr
Kryddig Potatis

Kryddig Potatis

Peka · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 53 kr/kg pris 26 kr
Kycklinginnerfilé grillad BBQ

Kycklinginnerfilé grillad BBQ

Guldfågeln · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 226 kr/kg pris 45 kr
Kycklingkebab

Kycklingkebab

Schysst käk · 275 g

ICA Alvesta

jämförpris 193 kr/kg pris 53 kr
Kycklingköttbullar Stekta Färska

Kycklingköttbullar Stekta Färska

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 98 kr/kg pris 49 kr
Kycklingsallad med Pasta

Kycklingsallad med Pasta

ICA · 365 g

ICA Alvesta

jämförpris 150 kr/kg pris 55 kr
Köttbullar Delikatess 75% Kötthalt

Köttbullar Delikatess 75% Kötthalt

Scan · 450 g

ICA Alvesta

jämförpris 145 kr/kg pris 65 kr
Köttbullar Extra fina 85% Kötthalt

Köttbullar Extra fina 85% Kötthalt

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 119 kr/kg pris 60 kr
Köttsoppa med grönsaker 340g

Köttsoppa med grönsaker 340g

Knorr · 600 ml

ICA Alvesta

jämförpris 52 kr/l pris 31 kr
Köttsoppa med grönsaker 550g

Köttsoppa med grönsaker 550g

Knorr · 1000 ml

ICA Alvesta

jämförpris 35 kr/l pris 35 kr
Legymsallad

Legymsallad

Rydbergs · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 71 kr/kg pris 14 kr
Middagskit Italian lasagne

Middagskit Italian lasagne

Knorr · 262 g

ICA Alvesta

jämförpris 123 kr/kg pris 32 kr
Middagskit Lasagnette

Middagskit Lasagnette

Knorr · 270 g

ICA Alvesta

jämförpris 119 kr/kg pris 32 kr
Mild Tomatsoppa

Mild Tomatsoppa

Kelda · 500 ml

ICA Alvesta

jämförpris 51 kr/l pris 26 kr
Mimosasallad

Mimosasallad

Rydbergs · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 71 kr/kg pris 14 kr
Mimosasallad

Mimosasallad

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 68 kr/kg pris 27 kr
Morotsoppa Asiatisk

Morotsoppa Asiatisk

ICA · 390 g

ICA Alvesta

jämförpris 45 kr/kg pris 18 kr
Nudlar i kopp Soba med Yakisobasås Klassisk

Nudlar i kopp Soba med Yakisobasås Klassisk

Nissin · 90 g

ICA Alvesta

jämförpris 278 kr/kg pris 25 kr
Ost och Skinksallad

Ost och Skinksallad

ICA · 365 g

ICA Alvesta

jämförpris 150 kr/kg pris 55 kr
Oxgulasch

Oxgulasch

Podravka · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 147 kr/kg pris 44 kr
Pannkakor 8st

Pannkakor 8st

ICA · 480 g

ICA Alvesta

jämförpris 38 kr/kg pris 18 kr Extrapris
Pannkakor Amerikanska 6-p

Pannkakor Amerikanska 6-p

POP! Bakery · 240 g

ICA Alvesta

jämförpris 120 kr/kg pris 29 kr
Pannkakor Mums

Pannkakor Mums

POP! Bakery · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 123 kr/kg pris 25 kr
Pasta Snack Pot Bolognese

Pasta Snack Pot Bolognese

Knorr · 60 g

ICA Alvesta

jämförpris 330 kr/kg pris 20 kr
Pasta Snack Pot Carbonara

Pasta Snack Pot Carbonara

Knorr · 63 g

ICA Alvesta

jämförpris 315 kr/kg pris 20 kr
Pasta Snack Pot Mac & Cheese

Pasta Snack Pot Mac & Cheese

Knorr · 62 g

ICA Alvesta

jämförpris 320 kr/kg pris 20 kr
Pasta Tortellini Ost och Skinka Färsk

Pasta Tortellini Ost och Skinka Färsk

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 90 kr/kg pris 45 kr
Pasta Tortellini Ricottaost och Spenat Färsk

Pasta Tortellini Ricottaost och Spenat Färsk

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 90 kr/kg pris 45 kr
Pepparbiff Färsk

Pepparbiff Färsk

ICA · 300 g

ICA Alvesta

jämförpris 278 kr/kg pris 83 kr
Pinsa

Pinsa

ICA · 230 g

ICA Alvesta

jämförpris 123 kr/kg pris 28 kr
Pizza Hawaii

Pizza Hawaii

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 118 kr/kg pris 47 kr
Pizza Kebab

Pizza Kebab

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 118 kr/kg pris 47 kr
Pizzasallad

Pizzasallad

ICA · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 83 kr/kg pris 17 kr
Potatisgratäng

Potatisgratäng

Peka · 2000 g

ICA Alvesta

jämförpris 32 kr/kg pris 64 kr
Potatisgratäng

Potatisgratäng

ICA · 800 g

ICA Alvesta

jämförpris 28 kr/kg pris 23 kr
Potatisgratäng

Potatisgratäng

Peka · 800 g

ICA Alvesta

jämförpris 33 kr/kg pris 26 kr
Potatisgratäng med Paprika

Potatisgratäng med Paprika

Peka · 700 g

ICA Alvesta

jämförpris 45 kr/kg pris 31 kr
Potatismos Vegansk 12 port

Potatismos Vegansk 12 port

ICA · 390 g

ICA Alvesta

jämförpris 90 kr/kg pris 35 kr
Potatissallad

Potatissallad

ICA Basic · 1000 g

ICA Alvesta

jämförpris 33 kr/kg pris 33 kr
Potatissallad

Potatissallad

ICA · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 60 kr/kg pris 12 kr
Potatissallad

Potatissallad

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 39 kr/kg pris 15 kr
Potatissallad

Potatissallad

ICA · 800 g

ICA Alvesta

jämförpris 38 kr/kg pris 30 kr
Potatissallad Crème Fraiche

Potatissallad Crème Fraiche

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 52 kr/kg pris 21 kr
Potatissallad Gårdsmärkt Crème Fraiche

Potatissallad Gårdsmärkt Crème Fraiche

Rydbergs · 750 g

ICA Alvesta

jämförpris 60 kr/kg pris 45 kr
Potatissallad Gårdsmärkt Klassisk

Potatissallad Gårdsmärkt Klassisk

Rydbergs · 750 g

ICA Alvesta

jämförpris 60 kr/kg pris 45 kr
Potatissallad Gårdsmärkt Purjolök

Potatissallad Gårdsmärkt Purjolök

Rydbergs · 750 g

ICA Alvesta

jämförpris 60 kr/kg pris 45 kr
Potatissallad Original

Potatissallad Original

Rydbergs · 200 g

ICA Alvesta

jämförpris 71 kr/kg pris 14 kr
Potatissallad Original

Potatissallad Original

Rydbergs · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 50 kr/kg pris 20 kr
Potatissallad Originalet

Potatissallad Originalet

Rydbergs · 800 g

ICA Alvesta

jämförpris 45 kr/kg pris 36 kr
Potatissallad Paprika och Chili

Potatissallad Paprika och Chili

Rydbergs · 350 g

ICA Alvesta

jämförpris 86 kr/kg pris 30 kr
Potatissallad TexMex

Potatissallad TexMex

Rydbergs · 350 g

ICA Alvesta

jämförpris 76 kr/kg pris 27 kr
Potatissallad Vegansk

Potatissallad Vegansk

ICA · 400 g

ICA Alvesta

jämförpris 45 kr/kg pris 18 kr
Pulled Pork Färsk med BBQ glaze

Pulled Pork Färsk med BBQ glaze

ICA · 550 g

ICA Alvesta

jämförpris 111 kr/kg pris 61 kr
Ravioli

Ravioli

ICA Basic · 800 g

ICA Alvesta

jämförpris 29 kr/kg pris 23 kr
Risgrynsgröt

Risgrynsgröt

ICA · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 26 kr/kg pris 13 kr
Risgrynsgröt Laktosfri

Risgrynsgröt Laktosfri

Lecora · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 45 kr/kg pris 23 kr
Risgröt

Risgröt

Felix · 500 g

ICA Alvesta

jämförpris 28 kr/kg pris 14 kr
Tyck till