Primat

Såser & smaksättare på ICA Nära Ryd

389 varor · sida 1 av 4 · Hela sortimentet · Butikssidan

Aioli

Aioli

ICA · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 80 kr/l pris 19 kr Extrapris
Aioli

Aioli

Caj P · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 125 kr/l pris 31 kr
Aioli

Aioli

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 107 kr/l pris 36 kr
Ajvar Mild

Ajvar Mild

ICA · 350 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 72 kr/kg pris 25 kr
Ajvar Stark

Ajvar Stark

ICA · 350 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 72 kr/kg pris 25 kr
American style mayo

American style mayo

ICA · 385 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 74 kr/kg pris 28 kr
Amerikansk dressing Bacon

Amerikansk dressing Bacon

Kavli · 230 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 96 kr/kg pris 22 kr
Amerikansk dressing Jalapeño

Amerikansk dressing Jalapeño

Kavli · 230 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 96 kr/kg pris 22 kr
Amerikansk dressing Original

Amerikansk dressing Original

Kavli · 230 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 96 kr/kg pris 22 kr
Amerikansk gurkmajonäs

Amerikansk gurkmajonäs

Kavli · 240 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 92 kr/kg pris 22 kr
Asia Sweet Chili Sås Original

Asia Sweet Chili Sås Original

Santa Maria · 500 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 60 kr/l pris 30 kr
Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Santa Maria · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 163 kr/l pris 41 kr
BBQ Grilloil Garlic

BBQ Grilloil Garlic

Santa Maria · 270 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 109 kr/l pris 30 kr
BBQ Oil Honey

BBQ Oil Honey

Caj P · 500 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 102 kr/l pris 51 kr
BBQ Sauce Garlic Black Pepper

BBQ Sauce Garlic Black Pepper

Santa Maria · 280 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 130 kr/kg pris 36 kr
BBQ Sauce Original

BBQ Sauce Original

Santa Maria · 330 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 110 kr/kg pris 36 kr
BBQ Sauce Sweet Fruity

BBQ Sauce Sweet Fruity

Santa Maria · 320 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 114 kr/kg pris 36 kr
BBQ Sauce Sweet Spicy

BBQ Sauce Sweet Spicy

Santa Maria · 335 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 108 kr/kg pris 36 kr
BBQ Sås Original

BBQ Sås Original

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 113 kr/kg pris 58 kr
Bearnaise

Bearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 129 kr/l pris 30 kr
Bearnaise

Bearnaise

Johan Jureskog Selection · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 126 kr/l pris 29 kr
Bearnaise Hot Chili

Bearnaise Hot Chili

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 107 kr/l pris 25 kr
Bearnaise Klassisk

Bearnaise Klassisk

ICA · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 80 kr/l pris 19 kr Extrapris
Bearnaise Klassisk

Bearnaise Klassisk

Biggans · 480 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 95 kr/kg pris 45 kr
Bearnaise med smör

Bearnaise med smör

ICA Selection · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 120 kr/l pris 28 kr
Bearnaise Orginal

Bearnaise Orginal

Rydbergs · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 129 kr/l pris 32 kr
Bearnaise Original

Bearnaise Original

Lohmanders · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 144 kr/l pris 36 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

ICA · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 110 kr/l pris 27 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

Lohmanders · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 136 kr/l pris 34 kr
Bearnaisesås 3-p

Bearnaisesås 3-p

ICA · 600 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 27 kr/l pris 16 kr
Bearnaisesås 3-p

Bearnaisesås 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 28 kr/l pris 17 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 107 kr/l pris 36 kr
Bearnaisesås Kryddig 3-p

Bearnaisesås Kryddig 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 28 kr/l pris 17 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 107 kr/l pris 25 kr
Bechamelsås

Bechamelsås

ICA · 500 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 55 kr/l pris 28 kr
Black Garlic Hot Honey

Black Garlic Hot Honey

Skånsk Chili · 280 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 250 kr/kg pris 70 kr
Brunsås 3-p 600ml

Brunsås 3-p 600ml

Blå Band · 900 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 19 kr/l pris 17 kr
Brunsås 3-p 66g

Brunsås 3-p 66g

ICA · 900 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 18 kr/l pris 16 kr
Béchamelsås

Béchamelsås

Kelda · 500 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 82 kr/l pris 41 kr
Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Blå Band · 690 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 25 kr/l pris 17 kr
Ceasardressing

Ceasardressing

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 102 kr/l pris 34 kr
Champinjonsås Klassisk 3dl 3-p

Champinjonsås Klassisk 3dl 3-p

Blå Band · 900 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 19 kr/l pris 17 kr
Char Siu Sås 320

Char Siu Sås 320

Dek Som Boon · 320 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 135 kr/kg pris 43 kr
Cheddar Ostcrème Middagsmagi

Cheddar Ostcrème Middagsmagi

Valio · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 174 kr/kg pris 43 kr
Chili Mayo

Chili Mayo

El Taco Truck · 200 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 189 kr/l pris 38 kr
Chili Mayo

Chili Mayo

Blå Band · 300 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 94 kr/l pris 28 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 129 kr/l pris 30 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

ICA · 230 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 80 kr/l pris 19 kr Extrapris
Chilimayo Koreansk Gochujang

Chilimayo Koreansk Gochujang

UMA · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 189 kr/l pris 47 kr
Chilipasta GoChuJang

Chilipasta GoChuJang

Risberg · 200 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 213 kr/kg pris 43 kr
Chilisås

Chilisås

Heinz · 330 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 77 kr/kg pris 26 kr
Chilisås

Chilisås

Felix · 570 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 63 kr/kg pris 36 kr
Chilisås

Chilisås

Heinz · 590 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 69 kr/kg pris 41 kr
Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

ICA Asia · 450 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 99 kr/l pris 44 kr
Chipotle Chili Mayo 250ml

Chipotle Chili Mayo 250ml

Santa Maria · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 152 kr/kg pris 38 kr
Chipotle Paste

Chipotle Paste

Santa Maria · 100 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 267 kr/kg pris 27 kr
Chokladsås

Chokladsås

Odense · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 132 kr/kg pris 33 kr
Chokladsås

Chokladsås

ICA · 300 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 110 kr/kg pris 33 kr
Chokladsås Hard Topping Mjölkchocklad

Chokladsås Hard Topping Mjölkchocklad

Ohoj · 300 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 161 kr/kg pris 48 kr
Chunky salsa Ekologisk

Chunky salsa Ekologisk

ICA I love eco · 300 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 107 kr/kg pris 32 kr
Chunky salsa Hot

Chunky salsa Hot

Santa Maria · 230 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 86 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Hot

Chunky salsa Hot

ICA · 300 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 72 kr/kg pris 22 kr
Chunky salsa Medium

Chunky salsa Medium

Santa Maria · 230 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 86 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Medium

Chunky salsa Medium

ICA · 300 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 72 kr/kg pris 22 kr
Chunky salsa Mild

Chunky salsa Mild

ICA · 220 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 109 kr/kg pris 24 kr
Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Blå Band · 750 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 23 kr/l pris 17 kr
Citron Dillsås Middagsklart

Citron Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 117 kr/kg pris 29 kr
Citronjuice Från koncentrat

Citronjuice Från koncentrat

ICA · 200 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 56 kr/l pris 11 kr
Citronmajonnäs

Citronmajonnäs

Kavli · 275 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 74 kr/kg pris 20 kr
Citronsås Middagsklart

Citronsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 117 kr/kg pris 29 kr
Citronsås Laktosfri Middagsklart

Citronsås Laktosfri Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 132 kr/kg pris 33 kr
Collorit

Collorit

Ekströms · 165 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 103 kr/kg pris 17 kr
Cooking Spice Sauce Butter Chicken

Cooking Spice Sauce Butter Chicken

Santa Maria · 360 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 142 kr/kg pris 51 kr
Cooking Spice Sauce Tikka Masala

Cooking Spice Sauce Tikka Masala

Santa Maria · 360 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 142 kr/kg pris 51 kr
Crispy Chili Mayo

Crispy Chili Mayo

Caj P · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 123 kr/l pris 31 kr
Curry Mild Färdig sås 490g

Curry Mild Färdig sås 490g

ICA · 480 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 61 kr/kg pris 29 kr
Currypasta Röd

Currypasta Röd

ICA Asia · 114 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 207 kr/kg pris 24 kr
Currysås 2,25dl 3-p

Currysås 2,25dl 3-p

Blå Band · 675 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 25 kr/l pris 17 kr
Dessertsås Choklad

Dessertsås Choklad

Ohoj · 350 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 122 kr/kg pris 43 kr
Dijon Senap Original

Dijon Senap Original

Maille · 215 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 136 kr/kg pris 29 kr
Dijonsenap

Dijonsenap

ICA · 210 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 117 kr/kg pris 25 kr
Dijonsenap

Dijonsenap

Grey poupon · 215 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 143 kr/kg pris 31 kr
Dillsås Middagsklart

Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 117 kr/kg pris 29 kr
Dip Cheddar Hot Chili

Dip Cheddar Hot Chili

Kavli · 185 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 186 kr/kg pris 34 kr
Dip Cheddar Original

Dip Cheddar Original

Kavli · 185 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 186 kr/kg pris 34 kr
Dip Nacho Cheese

Dip Nacho Cheese

ICA · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 117 kr/kg pris 29 kr
Dip Nacho Cheese Style

Dip Nacho Cheese Style

Santa Maria · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 136 kr/kg pris 34 kr
Dip Tex mex style

Dip Tex mex style

Santa Maria · 250 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 136 kr/kg pris 34 kr
Dippmix Guacamole

Dippmix Guacamole

Santa Maria · 15 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 817 kr/kg pris 12 kr
Dressing Cheesy Cheddar

Dressing Cheesy Cheddar

Sibylla · 200 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 151 kr/l pris 30 kr
Dressing Dill Citron

Dressing Dill Citron

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 102 kr/l pris 34 kr
Dressing Rhode Island

Dressing Rhode Island

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 102 kr/l pris 34 kr
Dressing Rhode island

Dressing Rhode island

ICA · 370 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 74 kr/l pris 27 kr
Dressing Sesam Japansk

Dressing Sesam Japansk

UMA · 250 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 189 kr/l pris 47 kr
Dressing Thousand Island

Dressing Thousand Island

Felix · 335 ml

ICA Nära Ryd

jämförpris 102 kr/l pris 34 kr
Dressingmix Grekisk 3-p

Dressingmix Grekisk 3-p

Knorr · 27 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 485 kr/kg pris 13 kr
Dressingmix Italiensk 3-p

Dressingmix Italiensk 3-p

Knorr · 27 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 485 kr/kg pris 13 kr
Duokräm

Duokräm

ICA · 750 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 67 kr/kg pris 50 kr
Eko Pesto

Eko Pesto

ICA · 130 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 276 kr/kg pris 36 kr
Eriks majonnäs

Eriks majonnäs

Eriks såser · 390 g

ICA Nära Ryd

jämförpris 104 kr/kg pris 41 kr
Tyck till