Primat

Såser & smaksättare på ICA Svenstavik

456 varor · sida 1 av 5 · Hela sortimentet · Butikssidan

Aioli

Aioli

ICA · 200 g

ICA Svenstavik

jämförpris 89 kr/kg pris 18 kr
Aioli Eriks

Aioli Eriks

Eriks såser · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 123 kr/l pris 28 kr
Aioli

Aioli

ICA · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Aioli Vitlök Original

Aioli Vitlök Original

Delikatessfabriken · 240 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 150 kr/l pris 36 kr
Ajvar Mild

Ajvar Mild

ICA · 350 g

ICA Svenstavik

jämförpris 73 kr/kg pris 26 kr
Ajvar Stark

Ajvar Stark

ICA · 350 g

ICA Svenstavik

jämförpris 73 kr/kg pris 26 kr
American style mayo

American style mayo

ICA · 385 g

ICA Svenstavik

jämförpris 82 kr/kg pris 31 kr
Amerikansk dressing Bacon

Amerikansk dressing Bacon

Kavli · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk dressing Jalapeño

Amerikansk dressing Jalapeño

Kavli · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk dressing Lätt

Amerikansk dressing Lätt

Kavli · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk dressing Original

Amerikansk dressing Original

Kavli · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk dressing Original

Amerikansk dressing Original

Kavli · 425 g

ICA Svenstavik

jämförpris 79 kr/kg pris 33 kr
Amerikansk Dressing Schriracha vegansk

Amerikansk Dressing Schriracha vegansk

Kavli · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk gurkmajonäs

Amerikansk gurkmajonäs

Kavli · 240 g

ICA Svenstavik

jämförpris 100 kr/kg pris 24 kr
Asia Sweet Chili Sås Original

Asia Sweet Chili Sås Original

Santa Maria · 500 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 56 kr/l pris 28 kr
Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Santa Maria · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 159 kr/l pris 40 kr
Asiatisk Mayo

Asiatisk Mayo

Rydbergs · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 121 kr/l pris 30 kr
BBQ Grilloil Chili

BBQ Grilloil Chili

Santa Maria · 270 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/l pris 28 kr
BBQ Grilloil Garlic

BBQ Grilloil Garlic

Santa Maria · 270 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/l pris 28 kr
BBQ Sauce Bourbon Whiskey

BBQ Sauce Bourbon Whiskey

Santa Maria · 350 g

ICA Svenstavik

jämförpris 100 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sauce Garlic Black Pepper

BBQ Sauce Garlic Black Pepper

Santa Maria · 280 g

ICA Svenstavik

jämförpris 125 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sauce Original

BBQ Sauce Original

Santa Maria · 330 g

ICA Svenstavik

jämförpris 106 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sauce Roasted Garlic

BBQ Sauce Roasted Garlic

Santa Maria · 325 g

ICA Svenstavik

jämförpris 108 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sauce Smoky Hickory

BBQ Sauce Smoky Hickory

Santa Maria · 345 g

ICA Svenstavik

jämförpris 101 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sauce Sweet Spicy

BBQ Sauce Sweet Spicy

Santa Maria · 335 g

ICA Svenstavik

jämförpris 104 kr/kg pris 35 kr
BBQ Sås Hickory Br

BBQ Sås Hickory Br

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/kg pris 52 kr
BBQ Sås Honey

BBQ Sås Honey

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/kg pris 52 kr
BBQ Sås Honey Chipotle

BBQ Sås Honey Chipotle

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/kg pris 52 kr
BBQ Sås Original

BBQ Sås Original

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/kg pris 52 kr
Bearnaise

Bearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 123 kr/l pris 28 kr
Bearnaise

Bearnaise

Johan Jureskog Selection · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 118 kr/l pris 27 kr
Bearnaise 3 peppar ICA

Bearnaise 3 peppar ICA

ICA Selection · 200 g

ICA Svenstavik

jämförpris 113 kr/kg pris 23 kr
Bearnaise

Bearnaise

ICA · 400 g

ICA Svenstavik

jämförpris 78 kr/kg pris 31 kr
Bearnaise Hot Chili

Bearnaise Hot Chili

Lohmanders · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 103 kr/l pris 24 kr
Bearnaise Klassisk

Bearnaise Klassisk

ICA · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Bearnaise Klassisk

Bearnaise Klassisk

Biggans · 480 g

ICA Svenstavik

jämförpris 87 kr/kg pris 42 kr
Bearnaise med smör

Bearnaise med smör

ICA Selection · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 114 kr/l pris 26 kr
Bearnaise Orginal

Bearnaise Orginal

Rydbergs · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 119 kr/l pris 30 kr
Bearnaise Original

Bearnaise Original

Delikatessfabriken · 240 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 150 kr/l pris 36 kr
Bearnaise Original

Bearnaise Original

Delikatessfabriken · 500 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 113 kr/l pris 57 kr
Bearnaise Original

Bearnaise Original

Delikatessfabriken · 950 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 111 kr/l pris 105 kr
Bearnaise plant based

Bearnaise plant based

Farmers & Chefs · 200 g

ICA Svenstavik

jämförpris 137 kr/kg pris 27 kr
Bearnaise Provencale

Bearnaise Provencale

Eriks såser · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 123 kr/l pris 28 kr
Bearnaise Ramslök

Bearnaise Ramslök

Lohmanders · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 103 kr/l pris 24 kr
Bearnaise Spicy

Bearnaise Spicy

Delikatessfabriken · 240 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 150 kr/l pris 36 kr
Bearnaise Vitlök Glutenfri

Bearnaise Vitlök Glutenfri

Delikatessfabriken · 240 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 138 kr/l pris 33 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

ICA · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/l pris 26 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

Lohmanders · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 125 kr/l pris 31 kr
Bearnaisesås 3-p

Bearnaisesås 3-p

ICA · 600 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 27 kr/l pris 16 kr
Bearnaisesås 3-p

Bearnaisesås 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 28 kr/l pris 17 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

Delikatessfabriken · 950 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 105 kr/l pris 99 kr
Bearnaisesås Kryddig 3-p

Bearnaisesås Kryddig 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 28 kr/l pris 17 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 103 kr/l pris 24 kr
Biscoff Spread Creamy

Biscoff Spread Creamy

Lotus · 400 g

ICA Svenstavik

jämförpris 106 kr/kg pris 43 kr
Biscoff Spread Creamy

Biscoff Spread Creamy

Lotus · 400 g

ICA Svenstavik

jämförpris 106 kr/kg pris 43 kr
Brunsås 3-p 600ml

Brunsås 3-p 600ml

Blå Band · 900 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 19 kr/l pris 17 kr
Brunsås 3-p 66g

Brunsås 3-p 66g

ICA · 900 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 18 kr/l pris 16 kr
Béarnaise Chili

Béarnaise Chili

Biggans · 480 g

ICA Svenstavik

jämförpris 87 kr/kg pris 42 kr
Béchamelsås

Béchamelsås

Kelda · 500 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 75 kr/l pris 37 kr
Caesardressing

Caesardressing

ICA · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 102 kr/l pris 26 kr
Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Blå Band · 690 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 25 kr/l pris 17 kr
Ceasardressing

Ceasardressing

Felix · 335 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 99 kr/l pris 33 kr
Champinjonsås Klassisk 3dl 3-p

Champinjonsås Klassisk 3dl 3-p

Blå Band · 900 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 19 kr/l pris 17 kr
Cheezy Sauce

Cheezy Sauce

El Taco Truck · 200 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 189 kr/l pris 38 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

ICA · 200 g

ICA Svenstavik

jämförpris 89 kr/kg pris 18 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

ICA · 230 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Chilisås

Chilisås

Heinz · 330 g

ICA Svenstavik

jämförpris 72 kr/kg pris 24 kr
Chilisås

Chilisås

Felix · 570 g

ICA Svenstavik

jämförpris 60 kr/kg pris 34 kr
Chilisås

Chilisås

Heinz · 590 g

ICA Svenstavik

jämförpris 58 kr/kg pris 35 kr
Chilisås Osötad

Chilisås Osötad

ICA · 520 g

ICA Svenstavik

jämförpris 51 kr/kg pris 26 kr
Chilisås Osötad

Chilisås Osötad

Felix · 550 g

ICA Svenstavik

jämförpris 65 kr/kg pris 36 kr
Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

ICA Asia · 450 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 92 kr/l pris 42 kr
Chimichurri Krämig

Chimichurri Krämig

Lohmanders · 250 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 132 kr/l pris 33 kr
Chipotle Paste

Chipotle Paste

Santa Maria · 100 g

ICA Svenstavik

jämförpris 247 kr/kg pris 25 kr
Chokladdryck Stevia

Chokladdryck Stevia

Nick´s · 250 g

ICA Svenstavik

jämförpris 223 kr/kg pris 56 kr
Chokladsås

Chokladsås

Odense · 250 g

ICA Svenstavik

jämförpris 132 kr/kg pris 33 kr
Chokladsås

Chokladsås

ICA · 300 g

ICA Svenstavik

jämförpris 107 kr/kg pris 32 kr
Chokladsås Hard Topping Mjölkchocklad

Chokladsås Hard Topping Mjölkchocklad

Ohoj · 300 g

ICA Svenstavik

jämförpris 158 kr/kg pris 47 kr
Chunky salsa Ekologisk

Chunky salsa Ekologisk

ICA I love eco · 300 g

ICA Svenstavik

jämförpris 107 kr/kg pris 32 kr
Chunky salsa Hot

Chunky salsa Hot

Santa Maria · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 86 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Hot

Chunky salsa Hot

ICA · 300 g

ICA Svenstavik

jämförpris 66 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Medium

Chunky salsa Medium

Santa Maria · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 86 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Medium

Chunky salsa Medium

ICA · 300 g

ICA Svenstavik

jämförpris 66 kr/kg pris 20 kr
Chunky salsa Mild

Chunky salsa Mild

ICA · 220 g

ICA Svenstavik

jämförpris 105 kr/kg pris 23 kr
Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Blå Band · 750 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 23 kr/l pris 17 kr
Citron Dillsås Middagsklart

Citron Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Svenstavik

jämförpris 109 kr/kg pris 27 kr
Citron Dillsås XL Middagsklart

Citron Dillsås XL Middagsklart

Abba · 375 g

ICA Svenstavik

jämförpris 98 kr/kg pris 37 kr
Citronjuice Från koncentrat

Citronjuice Från koncentrat

ICA · 200 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 54 kr/l pris 11 kr
Citronmajonnäs

Citronmajonnäs

Kavli · 275 g

ICA Svenstavik

jämförpris 78 kr/kg pris 22 kr
Citronsås Middagsklart

Citronsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Svenstavik

jämförpris 109 kr/kg pris 27 kr
Citronsås XL Middagsklart

Citronsås XL Middagsklart

Abba · 375 g

ICA Svenstavik

jämförpris 98 kr/kg pris 37 kr
Coffee Syrup Chocolate

Coffee Syrup Chocolate

Saturnus 1893 · 375 ml

ICA Svenstavik

jämförpris 96 kr/l pris 36 kr
Collorit

Collorit

Ekströms · 165 g

ICA Svenstavik

jämförpris 91 kr/kg pris 15 kr
Cooking Spice Sauce Butter Chicken

Cooking Spice Sauce Butter Chicken

Santa Maria · 360 g

ICA Svenstavik

jämförpris 137 kr/kg pris 49 kr
Cooking Spice Sauce Korma

Cooking Spice Sauce Korma

Santa Maria · 360 g

ICA Svenstavik

jämförpris 137 kr/kg pris 49 kr
Cooking Spice Sauce Tikka Masala

Cooking Spice Sauce Tikka Masala

Santa Maria · 360 g

ICA Svenstavik

jämförpris 137 kr/kg pris 49 kr
Crispy chilli i olja

Crispy chilli i olja

Laoganma · 210 g

ICA Svenstavik

jämförpris 256 kr/kg pris 54 kr
Cumberlandsås

Cumberlandsås

Druvan · 230 g

ICA Svenstavik

jämförpris 144 kr/kg pris 33 kr
Curry Mild Färdig sås 490g

Curry Mild Färdig sås 490g

ICA · 480 g

ICA Svenstavik

jämförpris 61 kr/kg pris 29 kr
Currypasta Röd

Currypasta Röd

Santa Maria · 110 g

ICA Svenstavik

jämförpris 230 kr/kg pris 25 kr
Tyck till