Primat

Köttsubstitut på ICA Björksätra

47 varor · Hela sortimentet · Butikssidan

Baljväxtfärs

Baljväxtfärs

Anamma · 500 g

ICA Björksätra

jämförpris 129 kr/kg pris 64 kr
Beef style strips

Beef style strips

Oumph · 700 g

ICA Björksätra

jämförpris 130 kr/kg pris 91 kr
Ch*cken style chunks

Ch*cken style chunks

Oumph · 280 g

ICA Björksätra

jämförpris 107 kr/kg pris 30 kr Extrapris
Crispy green burger

Crispy green burger

Max · 360 g

ICA Björksätra

jämförpris 157 kr/kg pris 57 kr
Crispy supreme

Crispy supreme

Max · 360 g

ICA Björksätra

jämförpris 157 kr/kg pris 57 kr
Delifresh plant beef burger 4-p 90g

Delifresh plant beef burger 4-p 90g

Max · 360 g

ICA Björksätra

jämförpris 139 kr/kg pris 50 kr
Falafel

Falafel

Al Wadi · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 132 kr/kg pris 26 kr
Falafel

Falafel

ICA · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 142 kr/kg pris 28 kr
Falafel Vegansk Fryst

Falafel Vegansk Fryst

Anamma · 900 g

ICA Björksätra

jämförpris 83 kr/kg pris 75 kr
Falafelpulver

Falafelpulver

Sevan · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 93 kr/kg pris 19 kr
Filéer vegetariska Fryst

Filéer vegetariska Fryst

Quorn · 312 g

ICA Björksätra

jämförpris 120 kr/kg pris 37 kr
Formbar färs

Formbar färs

Oumph · 750 g

ICA Björksätra

jämförpris 100 kr/kg pris 75 kr
Formbar färs vegansk Fryst

Formbar färs vegansk Fryst

Anamma · 850 g

ICA Björksätra

jämförpris 88 kr/kg pris 75 kr
Grönsaksbullar

Grönsaksbullar

ICA · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 141 kr/kg pris 28 kr
Leifs köttfria köttbullar

Leifs köttfria köttbullar

Dafgårds · 500 g

ICA Björksätra

jämförpris 96 kr/kg pris 48 kr
Middagskorv vegansk

Middagskorv vegansk

Peas of Heaven · 350 g

ICA Björksätra

jämförpris 136 kr/kg pris 48 kr
Ost Cheddar Block Vegansk

Ost Cheddar Block Vegansk

ICA · 400 g

ICA Björksätra

jämförpris 85 kr/kg pris 34 kr
Plant based

Plant based

Philadelphia · 145 g

ICA Björksätra

jämförpris 187 kr/kg pris 27 kr
Pulled BBQ chunks

Pulled BBQ chunks

Oumph · 280 g

ICA Björksätra

jämförpris 107 kr/kg pris 30 kr Extrapris
Pålägg Vegoskivor Rökta

Pålägg Vegoskivor Rökta

ICA · 100 g

ICA Björksätra

jämförpris 197 kr/kg pris 20 kr
Swedish style balls

Swedish style balls

Quorn · 300 g

ICA Björksätra

jämförpris 125 kr/kg pris 37 kr
Thyme & garlic chunks

Thyme & garlic chunks

Oumph · 280 g

ICA Björksätra

jämförpris 107 kr/kg pris 30 kr Extrapris
Tofu i drömsås

Tofu i drömsås

Fiskexporten · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 170 kr/kg pris 34 kr
Tofu naturell

Tofu naturell

ICA Basic · 400 g

ICA Björksätra

jämförpris 58 kr/kg pris 23 kr
Tofu Naturell Ekologisk

Tofu Naturell Ekologisk

ICA Gott Liv · 230 g

ICA Björksätra

jämförpris 93 kr/kg pris 22 kr
Tofu rökt

Tofu rökt

ICA Basic · 200 g

ICA Björksätra

jämförpris 84 kr/kg pris 17 kr
Veganska Crispy chcken

Veganska Crispy chcken

Oumph · 300 g

ICA Björksätra

jämförpris 100 kr/kg pris 30 kr Extrapris
Veganskivor ChiQi

Veganskivor ChiQi

Quorn · 100 g

ICA Björksätra

jämförpris 292 kr/kg pris 29 kr
Veganskivor Rökt smak

Veganskivor Rökt smak

Quorn · 100 g

ICA Björksätra

jämförpris 292 kr/kg pris 29 kr
Vegetarisk mince/färs Fryst

Vegetarisk mince/färs Fryst

Quorn · 300 g

ICA Björksätra

jämförpris 125 kr/kg pris 37 kr
Vegetarisk Sausages

Vegetarisk Sausages

Quorn · 420 g

ICA Björksätra

jämförpris 126 kr/kg pris 53 kr
Vegetariska pieces/bitar Fryst

Vegetariska pieces/bitar Fryst

Quorn · 300 g

ICA Björksätra

jämförpris 125 kr/kg pris 37 kr
Vego-Cabanossy Kryddig

Vego-Cabanossy Kryddig

ICA · 250 g

ICA Björksätra

jämförpris 138 kr/kg pris 34 kr
Vego-Grillare

Vego-Grillare

ICA · 280 g

ICA Björksätra

jämförpris 123 kr/kg pris 34 kr
Vegobacon Färsk

Vegobacon Färsk

ICA · 140 g

ICA Björksätra

jämförpris 216 kr/kg pris 30 kr
Vegobullar

Vegobullar

Hälsans Kök · 460 g

ICA Björksätra

jämförpris 129 kr/kg pris 60 kr
Vegobullar Glutenfri Fryst

Vegobullar Glutenfri Fryst

Anamma · 900 g

ICA Björksätra

jämförpris 83 kr/kg pris 75 kr
Vegoburgare Glutenfri Fryst

Vegoburgare Glutenfri Fryst

Anamma · 880 g

ICA Björksätra

jämförpris 85 kr/kg pris 75 kr
Vegofilébitar

Vegofilébitar

Hälsans Kök · 420 g

ICA Björksätra

jämförpris 142 kr/kg pris 60 kr
Vegofärs

Vegofärs

Oumph · 900 g

ICA Björksätra

jämförpris 83 kr/kg pris 75 kr
Vegofärs Färsk

Vegofärs Färsk

ICA · 300 g

ICA Björksätra

jämförpris 101 kr/kg pris 30 kr
Vegofärs glutenfri Fryst

Vegofärs glutenfri Fryst

Anamma · 1000 g

ICA Björksätra

jämförpris 75 kr/kg pris 75 kr
Vegokebab

Vegokebab

Schysst käk · 350 g

ICA Björksätra

jämförpris 151 kr/kg pris 53 kr
Vegokorv Glutenfri Fryst

Vegokorv Glutenfri Fryst

Anamma · 840 g

ICA Björksätra

jämförpris 89 kr/kg pris 75 kr
Vegoschnitzel glutenfri

Vegoschnitzel glutenfri

Anamma · 750 g

ICA Björksätra

jämförpris 100 kr/kg pris 75 kr
Vegoskivor Original

Vegoskivor Original

Pärsons · 100 g

ICA Björksätra

jämförpris 233 kr/kg pris 23 kr
Äggersättare

Äggersättare

KhoiSan Tea · 175 g

ICA Björksätra

jämförpris 422 kr/kg pris 74 kr
Tyck till