Primat

Såser & smaksättare på ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

240 varor · sida 1 av 3 · Hela sortimentet · Butikssidan

Aioli Eriks

Aioli Eriks

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 121 kr/l pris 28 kr
Aioli

Aioli

ICA · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Aioli

Aioli

Blå Band · 300 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 90 kr/l pris 27 kr
Aioli Original

Aioli Original

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 98 kr/l pris 23 kr
Ajvar Mild

Ajvar Mild

Podravka · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 66 kr/kg pris 23 kr
Ajvar Stark

Ajvar Stark

ICA · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 68 kr/kg pris 24 kr
Amerikansk dressing Bacon

Amerikansk dressing Bacon

Kavli · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 89 kr/kg pris 21 kr
Amerikansk dressing Jalapeño

Amerikansk dressing Jalapeño

Kavli · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 89 kr/kg pris 21 kr
Amerikansk dressing Original

Amerikansk dressing Original

Kavli · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 89 kr/kg pris 21 kr
Amerikansk gurkmajonäs

Amerikansk gurkmajonäs

Kavli · 240 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 86 kr/kg pris 21 kr
Asia Sweet Chili Sås Original

Asia Sweet Chili Sås Original

Santa Maria · 500 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 55 kr/l pris 28 kr
Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Asia Teriyaki & Sesame oil Woksås

Santa Maria · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 152 kr/l pris 38 kr
BBQ Sås Original

BBQ Sås Original

Sweet Baby Rays · 510 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 104 kr/kg pris 53 kr
Bearnaise

Bearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 121 kr/l pris 28 kr
Bearnaise BBQ

Bearnaise BBQ

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 98 kr/l pris 23 kr
Bearnaise Hot Chili

Bearnaise Hot Chili

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 98 kr/l pris 23 kr
Bearnaise Klassisk

Bearnaise Klassisk

ICA · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Bearnaise med smör

Bearnaise med smör

ICA Selection · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 112 kr/l pris 26 kr
Bearnaise Orginal

Bearnaise Orginal

Rydbergs · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 121 kr/l pris 30 kr
Bearnaise vegansk

Bearnaise vegansk

ICA · 200 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 100 kr/kg pris 20 kr
Bearnaisesås

Bearnaisesås

Lohmanders · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 125 kr/l pris 31 kr
Bearnaisesås 3-p

Bearnaisesås 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 26 kr/l pris 16 kr
Bearnaisesås Kryddig 3-p

Bearnaisesås Kryddig 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 26 kr/l pris 16 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 98 kr/l pris 23 kr
Bearnaisesås Original

Bearnaisesås Original

Lohmanders · 500 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/l pris 48 kr
Brunsås 3-p 600ml

Brunsås 3-p 600ml

Blå Band · 900 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 17 kr/l pris 16 kr
Butter Chicken

Butter Chicken

Pataks · 450 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 97 kr/kg pris 44 kr
Béchamelsås

Béchamelsås

Kelda · 500 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 77 kr/l pris 38 kr
Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Café de Paris Sås Klassisk 2,3dl 3-p

Blå Band · 690 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 23 kr/l pris 16 kr
Ceasardressing

Ceasardressing

Felix · 335 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/l pris 32 kr
Cheddar Ostcrème Middagsmagi

Cheddar Ostcrème Middagsmagi

Valio · 250 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 157 kr/kg pris 39 kr
Chilibearnaise

Chilibearnaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 121 kr/l pris 28 kr
Chilisås

Chilisås

Felix · 570 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 58 kr/kg pris 33 kr
Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

Chilisås Sriracha hot Fairtrade ICA

ICA Asia · 450 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 91 kr/l pris 41 kr
Chimichurri

Chimichurri

ICA Selection · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 112 kr/l pris 26 kr
Chunky salsa Medium

Chunky salsa Medium

Santa Maria · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 80 kr/kg pris 18 kr
Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Citron & Dillsås 2,5dl 3-p

Blå Band · 750 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 21 kr/l pris 16 kr
Citron Dillsås Middagsklart

Citron Dillsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 113 kr/kg pris 28 kr
Citron Dillsås XL Middagsklart

Citron Dillsås XL Middagsklart

Abba · 375 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 110 kr/kg pris 41 kr
Citronjuice Från koncentrat

Citronjuice Från koncentrat

ICA · 200 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 52 kr/l pris 10 kr
Citronmajonnäs

Citronmajonnäs

Kavli · 275 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 69 kr/kg pris 19 kr
Citronsås Middagsklart

Citronsås Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 113 kr/kg pris 28 kr
Citronsås Laktosfri Middagsklart

Citronsås Laktosfri Middagsklart

Abba · 250 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 127 kr/kg pris 32 kr
Citronsås XL Middagsklart

Citronsås XL Middagsklart

Abba · 375 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 110 kr/kg pris 41 kr
Collorit

Collorit

Ekströms · 165 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 91 kr/kg pris 15 kr
Crispy chilli i olja

Crispy chilli i olja

Laoganma · 210 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 243 kr/kg pris 51 kr
Currypasta Röd

Currypasta Röd

ICA Asia · 114 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 187 kr/kg pris 21 kr
Currysås 2,25dl 3-p

Currysås 2,25dl 3-p

Blå Band · 675 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 23 kr/l pris 16 kr
Dessertsås Choklad

Dessertsås Choklad

Ohoj · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 118 kr/kg pris 41 kr
Dijon Senap Original

Dijon Senap Original

Maille · 215 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 125 kr/kg pris 27 kr
Dijonsenap

Dijonsenap

ICA · 210 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 106 kr/kg pris 22 kr
Dip Cheddar Original

Dip Cheddar Original

Kavli · 185 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 170 kr/kg pris 31 kr
Dip Tex mex style

Dip Tex mex style

Santa Maria · 250 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 123 kr/kg pris 31 kr
Dippmix Guacamole

Dippmix Guacamole

Santa Maria · 15 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 751 kr/kg pris 11 kr
Dressing Dill Citron

Dressing Dill Citron

Felix · 335 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/l pris 32 kr
Dressing Lätt Rhode Island

Dressing Lätt Rhode Island

Felix · 335 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/l pris 32 kr
Dressing Rhode Island

Dressing Rhode Island

Felix · 335 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/l pris 32 kr
Dressing Sourcream och Pepper

Dressing Sourcream och Pepper

Max · 220 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 116 kr/l pris 25 kr
Dressingmix Grekisk 3-p

Dressingmix Grekisk 3-p

Knorr · 27 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 448 kr/kg pris 12 kr
Dressingmix Italiensk 3-p

Dressingmix Italiensk 3-p

Knorr · 27 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 448 kr/kg pris 12 kr
Duokräm

Duokräm

ICA · 750 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 66 kr/kg pris 49 kr
Favoritsås

Favoritsås

Lohmanders · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 125 kr/l pris 31 kr
Fem Peppar Bistro 2,5dl 3-p

Fem Peppar Bistro 2,5dl 3-p

Blå Band · 750 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 35 kr/l pris 26 kr
Fisksås

Fisksås

ICA Asia · 200 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 99 kr/l pris 20 kr
Garlic

Garlic

Dolmio · 450 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 64 kr/kg pris 29 kr
Garlic Salsa

Garlic Salsa

Santa Maria · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 109 kr/kg pris 25 kr
Glassås Salty caramel

Glassås Salty caramel

ICA · 300 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 106 kr/kg pris 32 kr
Grillmästarsås Hickory smoke

Grillmästarsås Hickory smoke

Biggans · 480 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 88 kr/kg pris 42 kr
Grilloilja BBQ Allround 270g

Grilloilja BBQ Allround 270g

Santa Maria · 270 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 99 kr/l pris 27 kr
Grillolja BBQ Allround

Grillolja BBQ Allround

Santa Maria · 400 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 90 kr/l pris 36 kr
Grytbas Thai Panaeng curry Mild Mrs Cheng's

Grytbas Thai Panaeng curry Mild Mrs Cheng's

Mrs Chengs · 400 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 101 kr/l pris 40 kr
Grytbas Thai red curry Het

Grytbas Thai red curry Het

Mrs Chengs · 400 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 101 kr/l pris 40 kr
Gräddsås 3-p

Gräddsås 3-p

ICA · 900 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 16 kr/l pris 15 kr
Gräddsås Klassisk 3dl 3-p

Gräddsås Klassisk 3dl 3-p

Blå Band · 900 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 17 kr/l pris 16 kr
Gräddsås Klassisk

Gräddsås Klassisk

Kelda · 500 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 77 kr/l pris 38 kr
Grön pesto tomat

Grön pesto tomat

Mutti · 180 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 214 kr/kg pris 39 kr
Grönpepparsås 3-p

Grönpepparsås 3-p

Blå Band · 750 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 21 kr/l pris 16 kr
Gurksallad

Gurksallad

Rydbergs · 200 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 75 kr/kg pris 15 kr
Hamburgerdressing

Hamburgerdressing

ICA · 230 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/kg pris 20 kr
Hamburgerdressing Green och Garlic

Hamburgerdressing Green och Garlic

Max · 220 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 116 kr/l pris 25 kr
Hasselnötkräm Ferrero

Hasselnötkräm Ferrero

Nutella · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 123 kr/kg pris 43 kr
Hasselnötskräm

Hasselnötskräm

ICA · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 92 kr/kg pris 32 kr
Hasselnötskräm Nutella

Hasselnötskräm Nutella

Ferrero · 630 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 96 kr/kg pris 60 kr
Hazelnut Kaffesmaksättare

Hazelnut Kaffesmaksättare

Saturnus 1893 · 375 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/l pris 33 kr
Hollandaise

Hollandaise

Eriks såser · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 121 kr/l pris 28 kr
Hollandaisesås 3-p

Hollandaisesås 3-p

Blå Band · 600 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 26 kr/l pris 16 kr
Hot Pepper Sauce

Hot Pepper Sauce

Santa Maria · 85 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 231 kr/l pris 20 kr
Hovmästarsås

Hovmästarsås

ICA · 230 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/l pris 20 kr
Hummus Chili

Hummus Chili

ZEINAS · 200 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 153 kr/kg pris 31 kr
Hummus med Kalamata Oliver

Hummus med Kalamata Oliver

Fontana · 200 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 159 kr/kg pris 32 kr
Hummus Original

Hummus Original

Fontana · 200 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 159 kr/kg pris 32 kr
Japansk soja Mrs Cheng's

Japansk soja Mrs Cheng's

Mrs Chengs · 150 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 151 kr/l pris 23 kr
Jordnötssmör

Jordnötssmör

ICA · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 99 kr/kg pris 35 kr
Jordnötssmör Crunchy med havssalt KRAV Eko

Jordnötssmör Crunchy med havssalt KRAV Eko

ICA · 350 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 120 kr/kg pris 42 kr
Kaffesirap Caramel

Kaffesirap Caramel

Saturnus 1893 · 375 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 87 kr/l pris 33 kr
Kebabröra Het

Kebabröra Het

Rydbergs · 175 g

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 138 kr/kg pris 24 kr
Kebabsås Het 250g

Kebabsås Het 250g

Schysst käk · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 80 kr/l pris 20 kr Extrapris
Kebabsås Het

Kebabsås Het

Felix · 335 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 100 kr/l pris 34 kr
Kebabsås Het Light

Kebabsås Het Light

Schysst käk · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 80 kr/l pris 20 kr Extrapris
Kebabsås Mild

Kebabsås Mild

Schysst käk · 250 ml

ICA Nära Mathörnan, Mariannelund

jämförpris 80 kr/l pris 20 kr Extrapris
Tyck till